MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1.  TARAFLAR

1.1. SATICI:

[MEHMET HAMDEMİRCİ] [Büyükçekmece Kumburgaz E-5 karayolu üzeri Seher 2 Sokak PO yanı, İstanbul, Türkiye] [0 541 608 5891] [[email protected]] [Vergi No: 4560117969] Vergi Dairesi: Büyükçekmece

1.2. ALICI:

[Adı Soyadı] [Adres] [Telefon] [E-posta]

 1.  KONU

2.1. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait [Ürün/Ürünler]’in satışına ilişkin olarak mesafeli olarak sipariş vermesi ve söz konusu siparişin ödemesinin yapılması ile SATICI tarafından belirtilen teslimat adresine teslim edilmesi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca taraflar arasında karşılıklı hak ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.

 1.  SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

3.1. Ürün Adı: 3.2. Ürün Miktarı: 3.3. Fiyatı: 3.4. Ödeme Şekli: 3.5. Teslimat Şekli: 3.6. Sözleşme Tarihi: 3.7. Teslim Tarihi:

 1.  FİYAT

4.1. Sözleşme konusu ürünün bedeli, ALICI tarafından SATICI’nın internet sitesinde belirtilen fiyat üzerinden sipariş esnasında verilecek olan beyan ve SATICI’nın onayı ile belirlenir.

4.2. Fiyatlar, KDV dahil olmak üzere tüm vergileri kapsamaktadır.

4.3. SATICI, fiyatlar üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle, ALICI’nın siparişi, SATICI tarafından onaylanmadan önce fiyat değişikliği ihtimaline karşı güncellenmelidir.

 1.  ÖDEME

5.1. ALICI, sözleşme konusu ürün bedeli olan [Fiyat] TL’yi ödeme taahhüdünde bulunur.

5.2. ALICI, ödeme yapmak için kredi kartı/banka kartı bilgilerini girebilir veya elektronik ödeme sistemleri üzerinden ödeme yapabilir.

 1.  TESLİMAT

6.1. SATICI, siparişin onaylanmasından sonra, ürünü ALICI’nın belirtilen teslimat adresine gönderecektir.

6.2. Ürün, teslimat adresine elden teslim edilecekse, teslimatın gerçekleştirileceği tarih ve saat konusunda ALICI ile iletişim kurulacaktır.

6.3. SATICI, teslimat sırasında üründe herhangi bir hasar veya eksiklik oluşması durumunda ALICI’ya en kısa sürede bilgi vermekle yükümlüdür.

 1.  CAYMA HAKKI

7.1. ALICI, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade edebilir.

7.2. İade işlemleri, SATICI’nın internet sitesinde belirtilen yöntemler doğrultusunda gerçekleştirilir.

7.3. Cayma hakkının kullanılması durumunda, ürünün hasar görmemiş, kullanılmamış ve orijinal ambalajında olması gerekmektedir.

 1.  GARANTİ VE SERVİS

8.1. SATICI, sipariş konusu ürün için gerekli olan garanti belgesini ürün ile birlikte ALICI’ya teslim eder.

8.2. Garanti süresi boyunca üründe meydana gelen arızalar, üretim hatalarından kaynaklanan arızalar dahilinde ise, SATICI tarafından karşılanacaktır.

8.3. Üründe meydana gelen arızaların SATICI’nın kusurundan kaynaklanması durumunda, SATICI, ürünün onarım veya değiştirme maliyetini karşılamakla yükümlüdür.

 1.  İHTİLAF ÇÖZÜMÜ

9.1. İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek her türlü ihtilafın çözümünde, öncelikle tarafların birbirleri ile iletişime geçmeleri ve karşılıklı anlaşma yoluna gitmeleri hedeflenir.

9.2. Taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çözülememesi durumunda, Türk Ticaret Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca İstanbul (Ankara, İzmir vb. gibi farklı bir şehir de belirtilebilir) mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

 1. SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ VE YÜRÜRLÜĞÜ

10.1. İşbu sözleşme, ALICI’nın internet sitesinde belirtilen sipariş koşullarını kabul etmesi ve SATICI’nın onayını alması ile yürürlüğe girer.

10.2. İşbu sözleşme,

10.2. İşbu sözleşme, tarafların karşılıklı anlaşması ile değiştirilebilir veya güncellenebilir.

10.3. İşbu sözleşme, Türk Ticaret Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu hükümlerine tabi olacaktır.

 1. EKLER

11.1. İşbu sözleşme, ekleri ile birlikte tam bir bütündür.

11.2. Tarafların anlaşması doğrultusunda işbu sözleşmeye ek sözleşmeler eklenebilir.

11.3. İşbu sözleşmenin bir nüshası ALICI’ya, bir nüshası da SATICI’ya verilecektir.

SATICI: [MEHMET HAMDEMİRCİ, Luura ve Büyükçekmece Kumburgaz E-5 karayolu üzeri Seher 2 Sokak PO yanı, İstanbul, Türkiye] ALICI: [ALICI’nın ismi, adresi ve iletişim bilgileri